Láska za lásku - rozhlasový seriál


Jednou z velkých životních lásek Jiřího Anderleho je rozhlas.
Od května roku 1997 připravuje s s režisérem Vlado Príkazským pořad Láska za lásku.

Hodinu vyprávění, příběhů, rozjímání a hudby nahrává ve svém malířském atelieru "za asistence" papouška Žandy. Láska za lásku je autorovým intimním deníkem, který svěřuje mikrofonu a v němž se smyslem pro poezii slova i pro humor vypráví o událostech svého života, o dějích zdánlivě všedních a prostých, které dávají posluchačům možnost oživit si své vlastní příběhy a vzpomínky.

Dosud (do konce roku 2011) bylo odvysíláno více než 260 hodinových pořadů. Tím se řadí Láska za lásku k nejrozsáhlejším rozhlasovým cyklům. Jiří Anderle cyklus posluchačům daroval.


U příležitosti 140. odvysílaného dílu se "tvůrčí trio" sešlo ve čtvrtek 11. listopadu 2004
v Galerii Anderle se svými posluchači. (Žanynka předvádí přemet)

aaaa
Láska za lásku
Knižní podoba rozhlasového pořadu Láska za lásku, vysílaného od roku 1997, který Jiří Anderle spolu se svým rozhlasovým kolegou Vladem Príkazským daroval svým posluchačům. Vzpomínky akademického malíře a grafika, které dosud vyšly na dvou CD, vydává Radioservis knižně s exklusivním obrazovým doprovodem. Vyprávění o výtvarníkově dětství, které kouzlem důvěrně známé, leč neopakovatelné všednodennosti upoutá každého čtenáře, citlivě doplňují malířovy nové ilustrace. Vzpomínky Jiřího Anderleho jsou stále pravidelně vysílány na stanici ČRo Dvojka.
CD "Cesty" z pořadů "Láska za lásku" - obsahuje: Láska za lásku, Vzpomínání, Nůše trávy, První cesty, Běh života, Kam sahá paměť, Dědové, Dům, Hruška, Cesta do školy, Cesta ze školy, Osud
Nové CD "Ani mráčku na obláčku" obsahuje vyprávění o životě na Hradčanském Novém Světě v letech sedmdesátých.
Obsahuje: Vzpomínání, Ani mráčku na obláčku, Nový Svět, Sousedi a Bohumil Hrabal, Maestro Milovanský, Letadla a Gustav Mahler, Šedý mor, Pánové Čtverák a Šus, Dělové koule a pan lampář, Strašidla, Bady - postrach Hradčan, Marta, Když zmizí ze života